Istanin svět

Existuje spousta dimenzí a sny jsou cesty které vedou k nim. Istana

Osud je krutý.

6.kapitola začatek noveho roku

Severus seděl za učitelským stolem, sledoval dění ve velké síni. Za okamžik měli být zařazeni noví žáci a on jako správný učitel lektvarů a ředitel Zmijozelské koleje musel působit zastrašujícím dojmem. Pravda on tak působil vždy, ale dnes to byla potřeba protože chtěl, aby ho žáci poslouchali.

„Severusi, co se děje?“ naklonil se k němu učitel Obrany.

„Nic coby?“zeptal se příkře. Lupin se na něj jen zkoumavě podíval, ale nic neříkal v tu chvíli se dveře otevřely a dovnitř vpochodovali prvňáci, ale nebyli sami doprovod jim dělali dva vysocí mladíci s černočernými vlasy. Všichni v síni si dvojčata zvědavě prohlíželi. Dopředu na vyvýšeninu vystoupila Minerva a začala předčítat seznam, dokud před stolem nezůstali stát jen ti mladici. Brumbál povstal.

„Dnes zařadíme Christophera a Alexandra Lestrangeovi, kteří k nám přestoupili ze školy v Americe.“ Usmál se na chlapce, kteří mu úsměv oplatili lhostejnými pohledy. To už,  ale jeden přistoupil ke stoličce s moudrým kloboukem. Sedl si na ni a nasadil si klobouk na hlavu, za chvíli se mu v hlavě ozval hlásek.

 

„Hmm, kohopak to tu máme?Tak ty jsi Lestrange ano? No sice z tebe cítím jejich krev, ale ty nejsi pravý Lestrange… aha tak ty to víš? Dobře, ale kam tě zařadit? Do Mrzimoru se nehodíš, Havraspár by byl dobrou volbou, na něj máš bystrou hlavu, ale to není ono, Nebelvír, si odvážný,  ale to není ta pravda volba zbývá jedině ZMIJOZEL!“ vykřikl už nahlas klobouk. Chlapec si potom sedl na kraji zmijozelského stolu.

Za chvíli si k němu u zmijozelského stolu přisedl i jeho bratr.

 

      Severus si oba chlapce pozorně prohlížel a když slyšel kdo jsou, zarazil se. Lestrangeovi znal a nikdy neslyšel, že mají syny a k tomu tihle kluci nebyli vůbec podobní Rodolpusovi  a Bellatrix byli podobní jen trochu, měli její postavu a chladné zelené oči, které svou barvou připomínaly kletbu smrti. Ale Lestrangeovi staršímu nebyli podobní vůbec. Rozhodl se, že se tím už nebude zabývat a svou pozornost upoutal k Lupinovi. Vypadal líp než kdysi, jeho světle hnědé vlasy byly zdravé a už nepůsobil nezdravým dojmem a to vše díky lektvaru, který vymyslel Damien, to jméno ho znovu přivedlo k jeho myšlenkám na začátku hostiny.

Kde může být? Co s ním Voldemort udělal? Komu ho dal? Je v pořádku?Proč na mě tak koukají? ptal se když si všiml dvou páru chladných očí, které se na něj dívaly. Za chvíli, ale přestaly a pustili se do živé diskuze.  

 

Později když už všichni obyvatelé hradu spali, se ztichlou vstupní síní mihnul stín tmavší než tma v okolí.

 

  

Poslední komentáře
02.09.2007 15:30:05: rychle dalšííí !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
21.01.2007 23:30:57: Boží a co bude dál?
25.12.2006 14:39:03: Bájeěnýsmiley${1}
25.12.2006 12:02:44: moc pěknýsmiley${1}