Istanin svět

Existuje spousta dimenzí a sny jsou cesty které vedou k nim. Istana

Harry Potter ano nebo ne

8. kapitola Vysvětlováni

Harry s Aneris vešli do kuchyně, ve které voněla snídaně. James,Remus a Sírius seděli u stolu a o něčem diskutovali. A Lili se točila kolem sporáku. Když vešli všichni vzhlédli.

„Dobré ráno, jakpak jste se vyspali?“ zajímala se hned Lili.

„Spalo se nám dobře,“odpověděli a sedli si ke stolu.

„Chci se vám omluvit. Jistě máte hodně otázek a včera jsme byli trochu mimo, takže se ptejte.“ Než se, ale stačili vyptávat, otevřely se dveře a dovnitř vešel Salazar s Godrikem.

„Kde jste se ztratili?“ zeptal se James.

„Když sem včera přišla Aneris a řekla že si nemůže vrátit původní vzhled  šli jsem něco zařídit ale prvně by nám měli říct svůj příběh abychom se ujistili že ním to zapadá.“ Promluvil Godrik.

„Dobrá, já tedy začnu.“ Souhlasila dívka, „vlastně když se nad tím zamýšlím, myslím, že vy dva byste mě měli znát.“

„No, nevzpomínám si, ale možná když nám řekneš, kdo jsi.“

„Já jsem Aneris Seriel Eremis, nejmladší dcera Morgany a poslední siréna z Ekerebalu.“ Při tom měla hrdě a vzdorovitě zvednutou hlavu s nevidomýma očima.

„No tohle je dost řekněme...nečekané.“

„Vážně? Vždyť jste tam byli, stáli jste jenom kousek od hranice, na kterou mě dal sám Merlin, sice jste byli rozděleni, ale přesto jste tam oba byli a nic jste neudělali, jen jste se dívali, jak hoři čtrnáctiletá dívka a smáli se. Já si to moc dobře pamatuji a teď si klidně cestujete časem a všem pomáháte.“

„ Takže, abych začala. Narodila sem se v roce 666  6.6. v 6 hodin. Už od narození jsem byla prokleta Satanovou kletbou, protože jsem se narodila v jeho znamení. Nikdy jsem nesouhlasila s matkou a staršími sourozenci, proto jsem se stala černou ovcí rodiny. Vzdorovala jsem a odmlouvala, až to dovršilo tím, že mě Matka nechala obvinit z čarodějnictví. Převlečená za obyčejnou vesničanku se mnou sehrála divadlo, když zakopla a vylila na mě svěcenou vodu, protože věděla, že i když nejsem zlá, kvůli krvi, která mi koluje v žilách na mě bude působit, takže mi spálila ruku. Potom svolala všechny lidi v okolí obvinila mě z toho, že jsem černokněžka a protože tam byl Merlin, kterého považovali za nejlepšího a nejhodnějšího kouzelníka,“ pronesla s nenávisti, „nechali ho, aby mě dal na hranici a zapálil mě ohněm z Edenu, ale matka se nespokojila jen s tím, že jsem se smažila, ještě mně proklela.

 

Má krev přec jiné srdce

Nechť nenadechneš se více

Ať jméno tvé prokletí

Kosti v prach se obrátí

Tělo popel v urně černé

Po smrti nechť znovu vzejdeš

A se sirénami dlíš

V mořském objetí

Kde duše tvá po krvi lační

Vždyť stejná si zaživa

Proto buď i v objetí mého prokletí.

 

Ale protože nepočítala s tím, že mě její prokleti kvůli ohni nemůže zasáhnout plnou silou, vyplnila se jen polovina a to ta, že když jsem dohořela objevila se kolem mě černá záře, která mě pohltila a když zmizela stála na místě, kde jsem byla jen černá urna se znaky. Tu pak Merlin schoval, aby mě nikdo nenašel, ale to se stalo a mě přivedli zpět do života Mágové z pevnosti Vereelias, kde mě učili. Tam jsem poznala Harryho a zamilovala jsem se do něho, jenže asi před rokem za ním přišel Voldemort a vyhrožoval mu, že mě zabije, jestli se k němu nepřidá. Věděl o prokletí rodu, ale nevěděl, že jsme ho už dávno překonali. Ale pro jistotu mě unesl do svého sídla, kde mě nechal uvěznit a asi před měsícem za mnou přišel, že už mu jsem na nic, protože mu Harry plně pomáhá. Zabil mě a tehdy začalo plně působit prokletí, místo toho, abych zemřela a odešla pryč z tohoto světa opustila jsem své tělo a přesunula se nového. Když jsem se probudila, začala jsem se měnit, ale mé znamení mi pořád zůstalo a nějak jsem se dokázala dostat na ostrov Ekerebal, kde žijí sirény. Přidala jsem se k nim, ale nedávno jsem pocítila bolest a strašný smutek, díky kterému jsem si vzpomněla a nějak jsem se dostala před ústředí, kde byl Voldemort se smrtijedy. A včera jsem se dostala dovnitř.“ Dokončila svůj příběh.

„Takže teď já. No, asi ve dvanácti jsem si začal uvědomovat, že do Vereeliasu nepatřím. Když pak přišel Voldemort na jednu ze svých návštěv, dostal jsem se mu do hlavy a zjistil jsem pravdu, za dva roky na to jsem poznal Aneris a zamiloval se do ní. Spolu s její pomocí jsem se dokázal zbavit kletby, ale když se Voldemort dozvěděl, co k ní cítím unesl ji k sobě a mě začal vydírat. Tak jsem mu pomáhal a co se stalo potom už víte.“ Skončil a Lili k němu přišla a objala ho, dobře si představujíc, jaké to muselo pro něj být, když musel být s Voldemortem z donucení.

„Takže teď jsme na řadě my.“ Přiznal Salazar „No protože jsme včera slyšeli, co říkáš zašli jsme za jedním mocným mágem, který žije daleko od světa a zeptali se ho, jestli by ti šla vrátit předešlá podoba a on nám pověděl, že ta možnost existuje, ale je k tomu za potřebí víc věcí za prvé- nehynoucí láska.

  Za druhé- krev toho kdo na tebe kletbu uvalil.

  A za třetí- krev člověka který ti ublížil.“

„Jak to tak vypadá máme všechny věci. V Anerisiných žilách koluje Morganina krev. Milujeme se. A vy máte krev Merlina. Takže se do toho můžeme pustit.“ Prohlásil Harry a ostatní souhlasně přikyvovali.

„Ano, ale až se pořádně najíme.“ Zadala podmínku Lili a ostatní s údivem zjistili, že strávili vypravováním tři hodiny.

Po vynikajícím oběde paní Potterové se sešli v salonku.

„Takže když máme všechny přípravy, stačí udělat ještě lektvar a je hotovo.“ Brzo se všechny přísady vařili v kotlíku a oni si povídali, dokud nebyl hotový. Pak ho nalili do lahvičky a podali Aneris.

„Jdi si lehnout, protože hned po vypití usneš a probudíš se zítra večer. Takže dobrou noc.“Udal pokyny Salazar.

„Dobrou,“ popřáli všem Harry a Aneris a šli si lehnout do pokoje. Tam Aneris vypila lektvar a ihned usnula hlubokým spánkem.

 

Poslední komentáře
24.10.2006 19:59:37: Moooc hezký, Is!!!! smiley${1}
24.10.2006 17:40:00: Moc dík za pochvalu.
24.10.2006 14:54:44: Super, jako vždy :)
24.10.2006 12:42:44: Na mé stránce jsi se ptala, jak vím, že je to dcera Morgany a ono to bylo snadné uhodnout, protože t...