Istanin svět

Existuje spousta dimenzí a sny jsou cesty které vedou k nim. Istana

Harry Potter ano nebo ne

4,kapitola Odhalení

Salazar se i s Godrikem vrhli k tělu a rychle se ním se přemístili. Za chvíli je následovali i Fénixové a Smrtijedi. Řad se přemístil na ústředí a Smrtijedi do Temného sídla.

Když se řád objevil v síni, vešli dovnitř bratři.

„Co to bylo za lektvar?“ zeptal se Brumbál

„To nebyl lektvar.“

„Tak co tedy?“

„V té lahvičce byla krev jednorožce.“

„Ale ta přece na čaroděje nepůsobí.“

„Na čaroděje ne, ale na nejmocnějšího černokněžníka ano.“

„Kam jste ho dali?“

„Pojďte zavedeme vás tam, ale můžete jít jen vy.“ukázal na Brumbála,Siriuse, Remuse, Jamese a Lili. Ti se zvedli a následovali je do podzemí, kde bývaly cely a mučírna, šli dlouhou chodbou až narazili na slepou uličku.

Salazar zvedl dlaň a položil ji na kamennou zeď, která se pochvíli tiše otevřela. Vešli do temnoty, která tam vládla a když se zavřely dveře, místnost zahalilo světlo, jenž osvítilo postavu přivázanou řetězy ke stropu.

Dlouhé černé vlasy mu padaly do tváře a byl oblečen jen v kalhotách, takže šlo vidět pár jizev, které měl na hrudi a břichu.

Za chvíli zvedl hlavu a pohlédl příchozím do očí, ti zalapali po dechu, neboť spatřili tvář tak  sedmnáctiletého chlapce, na kterém všechny hned zaujaly jeho oči, zelené jako kletba smrti, stejně zelené oči neviděli i když podobné měla Lili.

„Kdo to je?“Zeptal se Brumbál. „ A kde je Mord?“pokračoval.

 „Tohle je Mord.“

„Cože, tenhle kluk, by měl být Mord?“zeptal se ironicky. Přišel k němu blíž a pohlédl mu do kamenné tváře, která jim připadala známá, jen si nemohli vzpomenout proč.

„Nebuďte směšní.“

„Dávej si pozor na jazyk, Brumbále. Teď na něj sice ještě působí krev, ale nevím jak dlouho ještě.“ Varoval Salazar.

Když se z rohu místnosti ozval vzlyk, všichni se poplašeně otočili, aby mohli zahlédnout Lili, která byla na zemi, po tvářích ji tekly slzy a hypnotizovaně hleděla na chlapce před sebou, potom její pohled sklouzl k jeho očím.

„Harry.“ Vzlykla a vrhla se chlapci kolem krku.

Všichni na ni nechápavě valili oči.

„Jdi od něho!“ nařídil James, který se jako první vzpamatoval z toho šoku

„Ne!“

„Jdi od něho!“ zopakoval

„Ne!“

 To už James nevydržel a vrhl se k nim, aby je od sebe odtrhl, ale za chvíli se zarazil uprostřed pohybu, uviděl totiž něco, co myslel, že už nikdy neuvidí. Uviděl znamení Destorderu, znamení, které na stejném místě měl i jeho syn. Teď mu všechno došlo. Všechno totiž do sebe perfektně zapadalo. Jeho syn nosil stejné znamení, znamení, které symbolizovalo prokletí.

Poslední komentáře
14.10.2006 18:55:16: je to super fakt super doufám že to useknutí odčiníš brzo novou kapitolkousmiley${1}
14.10.2006 18:42:25: Jsem moc ráda že se vám to líbi! Je tak useklá protože jsem už neměla v hlavě pořadek ještě sem to m...
14.10.2006 18:31:58: Co to zase je?!! Je to krásný, ale proč, si to tak usekla? smiley No jo, budem to muset hold vydržet, ...
14.10.2006 18:22:10: První koment, bezva. Kapitola je fakt super, co mám povídat. Jen je šíleně useklá - já to snad nepře...